Plastik Sıkma Makinesi – Plastic Crimping Machine

Plastik Sıkma Makinesi

Geri dönüşüm hattı için kullanılan birçok makine bulunmaktadır. Bu makinelerin içinde plastik sıkma makinesi önemli bir yerde bulunmaktadır. Siz de bu makinelerin birine sahip olup geri dönüşüm sayesinde birçok avantaj elde etmek istiyorsanız Elmas Makine ürünlerini gözden geçirebilirsiniz. Peki, sıkma makinelerinin çalışma prensibi nedir?

Plastik Sıkma Makinesi Çalışma Prensibi

Plastik atık malzemeler geri dönüşüm makinası olan kırma makinelerinden geçerek sıkma makineleri gelirler. Sıkma makinesi konik vida yardımı ile sıkıştırma işlemi yapar ve bu yöntem sayesinden susuzlaştırma işlemi yapılır. Bu kısımda plastiğin cinsine bağlı olarak nem oranı %4-%8 arasında değişiklik gösterir. Bu makinelerin enerji tüketimi ısıtmalı sistemler ile karşılaştırıldığı zaman çok daha verimli bir şekilde çalıştığı görülmektedir. Zor arızalanır, makinelerin bakımları kolaydır ve kullanımı sırasında bir operatöre ihtiyaç duymazlar.

Plastic Crimping Machine

There are many machines used for the recycling line. Plastic crimping machine is an important part of these machines. If you have one of these machines and you want to get many advantages thanks to recycling, you can review Elmas Makine products. What is the working principle of the crimping machines?

Plastic Crimping Machine Working Principle

Plastic waste materials come from crushing machines, which are recycling machines, and spin machines. The clamping machine performs the compaction process with the help of conical screw and dewatering process is performed by this method. In this part, the moisture content varies between 4% and 8% depending on the type of plastic. It is seen that these machines operate much more efficiently when energy consumption is compared with heated systems. It is difficult to break down, the machines are easy to maintain and do not require an operator during operation.

21 Haziran 2019
3.208 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?