Plastik Yıkama Havuzu – Plastic Washing Pool

Plastik Yıkama Havuzu

Geri dönüşüm hattının diğer bir makinesi ise plastik yıkama havuzudur. Toplanan hurda plastikleri genelde toprak, talaş, kum gibi maddeler tarafından kirlenmiş olmaktadır.  Bu işlemin sonunda yüksek kalite granül elde etmek için bu hurda plastiklerin güzel bir şekilde yıkanması temizlenmesi gerekmektedir. Bu yüzden yıkama havuzları kullanılır.

Plastik yıkama havuzu teknik özellikleri

Plastik yıkma hattı işleneceğiniz plastiğin türüne, durumuna ve oranına göre değişlik gösterebilmektedir. Bu durum göz önüne alınarak tasarlanmaktadır. Yıkama havuzu plastik malzemelerin yoğunluk farkına göre ayırma işlemini yapan yatay çırpma tarafından yüksek devir altında temizlik yapan bir makinedir. Su üzerinde yüzebilen plastikler, sudan ağır olan çamur metal gibi yabancı maddelerden ayrıştırmak için kullanılmaktadır.

Siz de herhangi bir geri dönüşüm makinesi hakkında bilgi almak isterseniz elmas makine ürünlerine bakmadan geçmeyin derim.

Plastic Washing Pool

Another machine of the recycling line is the plastic washing pool. Collected scrap plastics are generally contaminated by soil, sawdust and sand. At the end of this process, in order to obtain high quality granules, it is necessary to clean and clean these scrap plastics. This is why washing pools are used.

Plastic washing pool technical specifications

The plastic demolition line may vary according to the type, condition and proportion of the plastic to be processed. It is designed with this in mind. Washing pool is a machine which cleans under high speed by horizontal whisk which makes separation process according to density difference of plastic materials. Plastics that can float on water are used for separating impurities such as sludge metals that are heavier than water.

If you want to get information about any recycling machine, please do not go without looking at Elmas Machine products.

23 Haziran 2019
4.040 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?